STREFA ARCHITEKTA

Ponadczasowa klasyka

Jeszcze niedawno we wnętrzach królowała neonowa awangarda, dziś tryumfy świeci minimalizm i styl skandynawski. Co przyniesie jutro? Jeszcze nie wiadomo. Pewnym jest jednak, że nowy charakter wystroju wnętrz, który niebawem okaże się topowym, równie szybko jak się pojawi, może odejść w zapomnienie.

Przedawnieniu nie ulegnie jedynie klasyka, która w każdej chwili będzie na topie. Dla wielu, szczególnie młodych, żądnych nowości osób, styl klasyczny będzie nudny, „oklepany”. Kojarząc go z głęboko zdobionymi meblami, starannie tkanymi serwetkami czy wymyślnie dekorowanymi kryształami, szukać będą jego miejsca w domach swoich dziadków i babć. Jednak żaden świadomy, ceniący styl, elegancję i szlachetność architekt wnętrz nie odmówi klasycznemu podejściu do wykończeń uroku, kojarząc go z geniuszem i poczuciem gustu.
 

STYL MINIONYCH EPOK

Styl klasyczny, przywołujący na myśl poprzednie epoki, wywodzi się z XVIII-wiecznego klasycyzmu. Ten, będący odpowiedzią na swobodne w wyrazie rokoko, stawiał na elegancję i szlachetność. Stylistycznie nawiązywał do sztuki starożystnej Grecji i Rzymu, gdzie królowała prostota, powaga, systematyka, stonowanie i klasyczne proporcje.

To, czym styl klasyczny wyróżnia się na tle pozostałych, jest jego ponadczasowość. Tętniąca z wystroju elegancja, wygoda i harmonia, narzuca na domownikach określony sposób zachowania i ubioru. Jest przejawem przywiązania do tradycji i umiaru. Stawia na najwyższą jakość wykonania i użytych materiałów, a także dbałość o detale, stanowiące o wyrazie całości. W zakresie kolorystyki, styl klasyczny pozbawiony jest mocnych kontrastów, cechuje się wysoką subtelnością i stonowaniem.
Po lewej: model skrzydła Exclusive EXC 01P, po prawej: model skrzydła Blanca B 205 z ościeżnicą M 49
 

ELEGANCKIE I FUNKCJONALNE DRZWI

W klasycznych wnętrzach, każdy element musi ze sobą współpracować pod kątem wizualnym. Jeśli choćby jeden zacznie się wyróżniać, możemy zburzyć harmonię, która stanowi główną cechę stylu. Dlatego jeśli jesteśmy właścicielami klasycznego dworka, budynku willowego lub mieszkania w starej kamienicy, powinniśmy zdecydować się na zakup licznych elementów wystroju, koniecznie wykonanych w stylu retro. W tym także drzwi. Optymalnym wyborem do klasycznych wnętrz, będą drewniane drzwi, które wyglądem, przywołają klimat poprzednich epok. Dlaczego akurat ten surowiec? Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, charakteryzującym się długowiecznością i stylowym wyglądem.

Drzwi wykończone w klasycznym stylu, pełne subtelnych przeszkleń i harmonijnych przetłoczeń, idealnie wkomponują się do pomieszczeń wyposażonych w zdobione łoże z baldachimem, bujany fotel czy klimatyczną toaletkę. Bez różnicy, czy będą to angielskie salony, francuskie buduary, czy może typowo polskie, dworkowe wnętrza – klasyczne drzwi powinny wyróżniać się stonowaną elegancją i wysmakowanymi kształtami.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Poland
 
tel.: +48 32 451 36 67
fax: +48 32 453 22 76

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej
Witryna wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

UWAGA!
Przedstawione w materiałach reklamowych, w tym także na stronie internetowej, kolory wybarwień i fornirów mają charakter poglądowy, nie powinny być traktowane zobowiązująco i nie mogą być podstawą złożenia zamówienia. Przy wyborze fornirów lub kolorów należy korzystać ze wzornika - próbek rzeczywistego materiału. Należy także pamiętać, że drewno jest produktem naturalnym, nieznaczne różnice koloru w przypadku róznych partii produkcyjnych nie należy traktować jak wadę wyrobu, a jego zaletę.
 
Treść niniejszej strony, należącej do firmy Moric, chroniona jest prawem autorskim. Wszelkie przypadki niedozwolonego użycia lub rozpowszechniania jakiejkolwiek zawartości witryny podlegają sankcjom na mocy prawa cywilnego i karnego.