STREFA ARCHITEKTA

Ościeżnice do drzwi

Do czego są nam potrzebne ościeżnice do drzwi i jak je wybrać?

Ościeżnice są jednymi z tych elementów, dzięki którym drzwi mogą spełniać swoją funkcję. Są to specjalnie opracowane ramy, które umieszcza się w otworze drzwiowym, a następnie mocuje się do nich drzwi. Warto również dodać, że ościeżnice mogą być stosowane do różnego rodzaju drzwi, począwszy od drzwi wewnętrznych otwieranych w klasyczny sposób, poprzez drzwi przesuwne, aż po drzwi chowane, ukryte, ażurowe czy też bezprzylgowe. Jak widać, wybór ościeżnicy jest kluczowy podczas zakupu nowych drzwi do domu czy też mieszkania.

Czym się kierować podczas doboru ościeżnicy do drzwi? Niezwykle istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na materiał wykonania, ponieważ ościeżnica powinna być wykonana z tego samego tworzywa co drzwi. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju ościeżnicy. Do dyspozycji mamy ościeżnice stałe i regulowane. W przypadku tych pierwszych otrzymujemy produkt o określonej szerokości, który montowany jest w ścianach o standardowej grubości. Takie ościeżnice są tańsze od modeli regulowanych, jednak uzyskanie pożądanego efektu wizualnego jest tu niestety trudniejsze. Ościeżnice regulowane pozwalają nam z kolei dopasować ich szerokość do grubości ściany. Ich koszt jest nieco wyższy, jednak montaż jest tu zdecydowanie łatwiejszy.
 

Ościeżnice do drzwi MORIC – gwarancja bezpieczeństwa i doskonałej izolacji

W trosce o potrzeby najbardziej wymagających klientów w MORIC przygotowaliśmy szeroki wybór ościeżnic do drzwi wewnętrznych, które zachwycają nienaganną stylistyką i najwyższą jakością wykonania. Wszystkie te modele znakomicie komponują się z drzwiami z naszych kolekcji NIU, CLASSIC, DESIGN, KONESER i SCRIT.

Wśród ościeżnic do drzwi MORIC, które zasługują na szczególną uwagę, wymienić należy modele z kolekcji OPS, które wspaniale łączą w sobie prostą konstrukcję i minimalistyczny design. Świetnym przykładem jest ościeżnica OPS 8V/16, którą można dopasować m.in. do drzwi wewnętrznych z serii THEO, urzekających minimalistycznym charakterem i delikatnym zdobieniem w postaci frezu o szerokości 6 mm. 

OŚCIEŻNICE

modele:
kolekcja OPS

wybierz model
i zobacz szczegóły
1

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Polska
 
tel.: +48 32 451 36 67

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej