STREFA ARCHITEKTA

Jakie drzwi do garderoby wybrać?

jakie drzwi do garderoby

Jakie drzwi do garderoby? Najczęściej wybierane rozwiązania

Architekci mają zazwyczaj głowy pełne pomysłów, jeśli chodzi o aranżację garderoby. Pamiętajmy jednak, że ich projekty uwzględniają nie tylko samą aranżację tego pomieszczenia, ale także dobór drzwi do garderoby, które dopasowywane są przede wszystkim w zależności od ilości miejsca, jakim tu dysponujemy. Niektóre rozwiązania, chociaż na pozór pasowałyby idealnie do garderoby, mogą niestety okazać się nieodpowiednie do tak małej przestrzeni.

W związku z tym, zanim zabierzemy się za montaż drzwi do garderoby, na początek musimy zdecydować, jaki typ drzwi pasuje tu najlepiej i w jakiej kolorystyce powinny być utrzymane skrzydła drzwiowe. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań znaleźć możemy:
  • klasyczne drzwi skrzydłowe (inaczej rozwieralne);
  • drzwi przesuwne; 

Jeżeli chodzi o sam wygląd drzwi do garderoby, to tu od lat dużą popularnością cieszą się przezroczyste skrzydła drzwiowe, w całości wykonane ze szkła. Takie konstrukcje są doskonałym wyborem do nowoczesnych i stylowych pomieszczeń, jednak wymagają od nas regularnej pielęgnacji i dbania o utrzymanie ich w porządku. Drugą opcją są drzwi do garderoby z lustrem, które optycznie powiększają wnętrze, a przy tym pełnią w nim funkcje praktyczne.
 

Kiedy warto zdecydować się na drzwi przesuwne do garderoby?

Planując zakup drzwi do garderoby, pierwsze, co zazwyczaj przychodzi nam na myśl, to drzwi przesuwne. Ze względu na uniwersalny wygląd możemy w prosty sposób dopasować je do niemal każdego wnętrza, zyskując również sporą oszczędność miejsca. Takie konstrukcje nie wymagają dodatkowego miejsca przy otwieraniu, jednak musimy pamiętać, że na etapie montażu konieczne jest zainstalowanie specjalnych prowadnic przy suficie i na podłodzie. Niestety, nie każda garderoba umożliwia zastosowanie takiego rozwiązania.
 

Drzwi wewnętrzne do garderoby – klasyka i nowoczesność w jednym

Od dłuższego czasu w garderobach możemy spotkać się również z drzwiami klasyczne otwieranymi, które stanowią znakomitą alternatywę dla drzwi przesuwnych. Są one stosowane głównie w przypadku garderoby z wąską i płytką zabudową, w której nie mamy możliwości wstawienia drzwi przesuwnych. Za wyborem tego typu drzwi przemawia też ich prosta oraz stabilna konstrukcja.

Ciekawym pomysłem w przypadku klasycznych drzwi wewnętrznych do garderoby jest montaż skrzydeł z ukrytą ościeżnicą, które pozwalają na zespolenie ze sobą drzwi oraz ściany. Przykładem tego są drzwi wewnętrzne z kolekcji SCRIT, w wersji z jednostronnym lustrem (model SC/LU). Są one pokryte lustrem, dzięki czemu nie tylko podkreślają nowoczesny charakter garderoby, ale także optycznie ją powiększają. Co więcej, w połączeniu z matową powierzchnią posadzki mogą one stworzyć bardzo ciekawy efekt wizualny.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Polska
 
tel.: +48 32 451 36 67

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej