STREFA ARCHITEKTA

Jaki wybrać kolor ścian do brązowych drzwi ?

Brązowe drzwi to aranżacyjny klasyk, który znakomicie komponuje się z wieloma stylami wnętrzarskimi, począwszy od tych tradycyjnych i ponadczasowych, aż po modernistyczne. Ze względu na fakt, że brąz należy do palety barw ziemi, kojarzy się z ciepłem, naturą i harmonią. Połączenie brązowej stolarki drzwiowej z odpowiednią kolorystyką ścian pozwoli nam zatem na stworzenie wnętrza przytulnego i zachęcającego do wypoczynku. Jaki kolor ścian najlepiej pasuje do brązowych drzwi? Oto kilka naszych wskazówek.
 

Znaczenie barw w aranżacji wnętrz

Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jednak barwy, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, co potwierdza psychologia kolorów. Podczas gdy jedne odcienie dodają nam energii, rozbudzają kreatywność i pobudzają do działania, inne pozwalają się odprężyć i dają poczucie bezpieczeństwa. Co ciekawe, umiejętnie dobrane kolory w pomieszczeniu mogą optycznie je powiększyć lub zmniejszyć, wprowadzając tym samym do niego nutkę przytulności lub dodając przestronności.

W jaki sposób możemy wpłynąć na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego we wnętrzu? Najprościej jest to zrobić poprzez odpowiedni dobór kolorystyki mebli oraz dodatków, takich jak zasłony czy też poduszki. Nie zapominajmy jednak, że równie ważnym zagadnieniem podczas urządzania wnętrza jest wybór barwy ścian, podłóg oraz drzwi wewnętrznych. Zwłaszcza te dwa ostatnie elementy są szczególnie istotne, ponieważ wymieniamy je najrzadziej. Z tego powodu ich kolor na długi czas determinuje pozostałe wybory aranżacyjne w naszych pomieszczeniach.
 

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Chociaż niektórzy uważają, że drzwi i podłogi powinny stanowić harmonijną całość, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest dobór takich elementów, które kontrastują ze sobą, a mimo to wprowadzają do pomieszczenia estetyczny wygląd.

Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli zależy nam na klasycznych, drewnianych drzwiach wewnętrznych, wówczas warto je zestawić z podłogą w formie płytek ceramicznych w naturalnej kolorystyce. Z drugiej strony drewniana podłoga będzie się doskonale komponować z drzwiami z lakierowanym wykończeniem bądź ze zdobieniem w formie przeszklenia lub tafli lustra.
 

Jaki kolor ścian do brązowych drzwi warto wybrać?

Nieco inaczej wygląda sprawa wyboru koloru ścian do brązowych drzwi wewnętrznych. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na dobór na zasadzie kontrastu, czy też podobieństwa, możemy sprawić, że brązowa stolarka drzwiowa stanie się elementem bardzo wyrazistym lub będzie bazą do stworzenia naturalnej, nierzucającej się w oczy aranżacji.

Połączenie elementów w zbliżonej kolorystyce jest zdecydowanie najbezpieczniejszym wariantem, gwarantującym wnętrzarski sukces w niemal każdej sytuacji. W takim przypadku drzwi i ściany powinny być utrzymane w kolorach, które sąsiadują ze sobą na kole barw, np. ciemnobrązowe drzwi możemy śmiało połączyć ze ścianami w kolorze ecru lub beżu. Z drugiej strony, w zestawieniu kontrastowym powinniśmy sięgnąć po elementy w kolorach znajdujących się po przeciwnych stronach koła barw, np. brąz w zestawieniu z odcieniami zieleni, granatu czy też bordo.

Zastanawiając się, jaki kolor ścian do brązowych drzwi wybrać, warto sugerować się także odcieniem brązu stolarki drzwiowej. Otóż jasne tony brązu znacznie lepiej prezentują się w połączeniu z pastelową kolorystyką oraz jasnymi odcieniami z palety barw ziemi, np. zgaszonymi zieleniami, brązami, beżami i delikatnymi szarościami. Drzwi w kolorze ciemnobrązowym to z kolei idealne rozwiązanie do wnętrz eleganckich i w stylu glamour, w których to kolor ścian odgrywa kluczową rolę. Tutaj świetnym wyborem będą białe ściany oraz te w nasyconych barwach, jak np. butelkowa zieleń lub czekoladowy brąz.

Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, z jaką kolorystyką ścian zestawimy brązowe drzwi wewnętrzne, barwy te warto zawsze dobierać w zgodzie z własnymi preferencjami i gustem. W końcu to nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa są tu najważniejsze.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Poland
 
tel.: +48 32 451 36 67
fax: +48 32 453 22 76

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej
Witryna wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

UWAGA!
Przedstawione w materiałach reklamowych, w tym także na stronie internetowej, kolory wybarwień i fornirów mają charakter poglądowy, nie powinny być traktowane zobowiązująco i nie mogą być podstawą złożenia zamówienia. Przy wyborze fornirów lub kolorów należy korzystać ze wzornika - próbek rzeczywistego materiału. Należy także pamiętać, że drewno jest produktem naturalnym, nieznaczne różnice koloru w przypadku róznych partii produkcyjnych nie należy traktować jak wadę wyrobu, a jego zaletę.
 
Treść niniejszej strony, należącej do firmy Moric, chroniona jest prawem autorskim. Wszelkie przypadki niedozwolonego użycia lub rozpowszechniania jakiejkolwiek zawartości witryny podlegają sankcjom na mocy prawa cywilnego i karnego.