STREFA ARCHITEKTA

Ile kosztuje montaż drzwi?

Ile kosztuje montaż drzwi
W trakcie planowania zakupu nowych drzwi większość osób skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z wyborem konkretnego produktu oraz jego ceną. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze drzwi nie spełnią swej funkcji i nie zapewnią domownikom należytego bezpieczeństwa, jeśli będą nieodpowiednio zamontowane. W związku z tym do ceny samych drzwi musimy doliczyć również koszt ich montażu. Ile kosztuje wstawienie drzwi i od czego zależy cena tego typu usług?
 

Montaż drzwi – czy warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Na pierwszy rzut oka wymiana drzwi może się wydawać w miarę prostą czynnością, z którą poradzi sobie każdy, nawet bez większego doświadczenia w tego typu pracach. W rzeczywistości montaż nowego skrzydła drzwiowego często okazuje się prawdziwym wyzwaniem, które wymaga nie tylko wiedzy, ale i specjalistycznych umiejętności.

Po pierwsze, tylko fachowcy wiedzą, jak odpowiednio wymierzyć drzwi i ościeżnicę, tak, by proces montażu przebiegał szybko i sprawnie. Kolejna kwestia to osadzenie drzwi – w wielu przypadkach sama pianka montażowa jest niewystarczająca i tylko profesjonalista wie, co w takiej sytuacji zrobić. Co więcej, korzystając ze wsparcia profesjonalnej ekipy montażowej, możemy uniknąć wielu błędów, jak np. niedomykające się skrzydło drzwiowe, niedostateczna szczelność czy też nieprawidłowo zamontowana ościeżnica.
 

Od czego zależy koszt montażu drzwi?

Montaż drzwi jest pojęciem bardzo ogólnym i obejmuje wiele różnych usług oraz czynności, które wpływają na ostateczny koszt prac montażowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze musimy korzystać ze wszystkich usług – jest to zwykle uzależnione od naszych indywidualnych potrzeb. Przykładowo, jeśli drzwi mają być montowane w miejscu, w którym wcześniej znajdowało się inne skrzydło drzwiowe, konieczne jest przeprowadzenie demontażu starych drzwi. Wówczas koszt wymiany drzwi może nieco wzrosnąć, podobnie jak w przypadku konieczności usunięcia starej ościeżnicy.

Czynnikiem, który również decyduje o tym, ile zapłacimy za wymianę drzwi, jest nasze miejsce zamieszkania. Jak wynika z branżowych analiz, w 2023 roku za usługi związane z montażem drzwi wewnętrznych najwięcej płacą mieszkańcy województwa mazowieckiego, natomiast najmniej mieszkańcy Lubelszczyzny. Różnice te nie są bardzo duże, jednak mogą w pewnym stopniu wpływać na ostateczny koszt prac montażowych.
 

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych?

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych? Nie sposób jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Duże znaczenie pod tym względem ma rodzaj i wielkość drzwi, jak również zastosowane w nich systemy. Co więcej, stawki dotyczące montażu drzwi będą się różnić, jeśli planujemy wyłącznie wymianę skrzydła drzwiowego lub wtedy, gdy konieczne jest wstawienie drzwi z nową futryną.

W praktyce najmniej zapłacimy za wymianę samego skrzydła drzwiowego. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne cenowo, jednak wiąże się ze sporymi ograniczeniami w kwestii wyboru drzwi i dopasowania ich do obecnej futryny. Jeżeli natomiast zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie pomieszczeń, możemy wówczas zdecydować się na wymianę drzwi wewnętrznych z ościeżnicą. Należy jednak liczyć się z tym, cena usług montażowych może wtedy wzrosnąć.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że chociaż koszt wymiany i montażu drzwi może się wydawać dosyć wysoki, to pamiętajmy, że jest to jednak inwestycja na lata. W związku z tym warto zaufać usługom specjalistów, którzy najlepiej wiedzą, co zrobić, by nowe drzwi służyły nam w idealnym stanie przez długi czas.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Polska
 
tel.: +48 32 451 36 67

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej