STREFA ARCHITEKTA

Ile kosztują drzwi na wymiar?

ile kosztują drzwi na wymiar
Zakup drzwi to inwestycja na wiele lat, w związku z czym decyzja ta zawsze powinna być poprzedzana analizą własnych potrzeb. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy nawet najlepiej skonfigurowane drzwi mocno odbiegają od określonej przez nas wizji początkowej? Z pomocą przychodzą wówczas drzwi na wymiar, które zapewniają nieskończone możliwości modyfikacji wyglądu i parametrów użytkowych podstawowych modeli. Ile kosztują drzwi na wymiar i od czego zależy ta cena?

Drzwi na wymiar – by było jeszcze wygodniej i prościej

Głównym powodem, dla którego klienci decydują się na zakup drzwi na wymiar, jest brak produktu w standardowej ofercie producenta, który byłby idealnie dopasowany do wymiarów konkretnej wnęki drzwiowej. Chociaż możemy w takiej sytuacji rozważyć poszerzenie lub zwężenie wnęki, to czynności te wiążą się z dodatkową pracą, która znacznie podwyższa koszt samego montażu drzwi.

Rozmiar drzwi to jednak niejedyny parametr, który można personalizować w przypadku modeli produkowanych na wymiar. Wdrożenie nowoczesnych technologii produkcyjnych, jak również zastosowanie zaawansowanych technologii sprawia, że dziś jesteśmy w stanie realizować nawet najbardziej nietypowe projekty. W zależności od wizji klienta oraz wymagań projektowych drzwi można dopasować pod względem:
 • materiału konstrukcyjnego;
 • okuć;
 • rodzajów wypełnienia;
 • typów klamek i pochwytów;
 • funkcji drzwi;
 • koloru skrzydła drzwiowego;
 • wstawek dekoracyjnych i przeszklenia;

Ile kosztują drzwi na wymiar i co wpływa na ich cenę?

Zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne, które wykonywane są na wymiar, podlegają indywidualnej wycenie w zależności od rodzaju danego modelu oraz stopnia zaawansowania zmian w jego projekcie. Jak widać, koszt ich produkcji nie jest stały i zależy od wielu czynników, takich jak m.in.:
 • rozmiar drzwi – im są one większe, tym ich cena również będzie wyższa;
 • grubość drzwi;
 • zastosowanie specyficznych materiałów;
 • dodatkowe wyposażenie, np. samozamykacze, progi wentylacyjne itd.

Jak zamówić drzwi na wymiar?

Wiele osób, w obawie przed wysoką ceną oraz długim czasem oczekiwania, rezygnuje z wyboru drzwi na wymiar. Niepotrzebnie! Okazuje się, że w wielu przypadkach na takie drzwi nie trzeba czekać dłużej niż na te, które dostępne są w standardowej ofercie producenta. Wyjątkiem są jednak modele, do których produkcji mają być zastosowane nietypowe materiały oraz akcesoria. W takim przypadku należy liczyć się z tym, że czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

Podczas zamawiania drzwi na wymiar warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę, począwszy od pobrania wymiarów, poprzez produkcję drzwi w zakładzie, a skończywszy na ich fachowym montażu przez specjalistów. Co ważne, po zaprojektowaniu danego modelu klient ma możliwość zapoznania się z terminem, w jakim jego zamówienie jest możliwe do realizacji oraz z ostatecznym kosztem drzwi na wymiar.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Polska
 
tel.: +48 32 451 36 67

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej