STREFA ARCHITEKTA

drzwi do małego mieszkania

Urządzenie małego mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Niewielki metraż wymusza liczne ustępstwa, jeśli wraz z atrakcyjnym wyglądem, chcemy połączyć wysoką funkcjonalność. Jak tego dokonać? Z jednakową uwagą podchodzić do każdego elementu, mającego wpływ na aranżację całości. Bez wątpienia takim składnikiem będą również drzwi.

Bywają sytuacje, że w niewielkich mieszkaniach warto pozbyć się ściany łączącej np. salon z kuchnią, tworząc w ten sposób otwartą przestrzeń. Jednak nie zawsze będzie to dobry wybór. Niekiedy konieczne jest pozostawienie wszystkich ścian na miejscu. Wówczas cennych centymetrów możemy poszukać kupując odpowiednie drzwi.

Drzwi przesuwne

Szukając cennych centymetrów w niewielkich mieszkaniach, często zapominamy o drzwiach wewnętrznych. Jest to element, który jeśli zostanie właściwie dobrany, pozytywnie wpłynie nie tylko na faktyczny metraż, ale również optycznie doda pomieszczeniom nieco miejsca.
W niewielkich pomieszczeniach doskonale spiszą się drzwi przesuwne. Pozbawione uchylnego skrzydła, bywają montowane naściennie i wewnątrzścienne. Kojarzone jeszcze do niedawna jedynie z rozsuwanymi szafami i wnękami, goszczą w coraz większej ilości polskich domów. Ze względu na bogactwo wykończeń, są chętnie stosowane zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach.

Drzwi bezprzylgowe

Drzwi pozbawione tradycyjnej przylgi, z ukrytymi wewnątrz zawiasami, to nieco bardziej tradycyjny sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. Tworzące jednolitą całość z ościeżnica, sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Dzięki temu podłoga, w pomieszczeniu w którym zostaną zamontowane, wydaje się większa.
Drzwi bezprzylgowe, ze względu na różne rodzaje wykończeń, nadają się nie tylko do nowoczesnych pomieszczeń. Doskonale wpasują się również do klasycznych, tradycyjnych wnętrz, dodając im nutkę modernizmu, jednak nie psującego całości odbioru.

Kolor i światło

Szukając drzwi do niewielkich mieszkań, warto pamiętać o świetle. Jeśli lokal cierpi na jego niedostatek, warto posłużyć się przeszkolonymi skrzydłami, które sprawią wrażenie lżejszych. Ciekawym wyborem będą również drzwi z lustrem, które stworzą ułudę większej powierzchni.
Jeśli chodzi o kolory – drzwi w niewielkich mieszkaniach powinny być jasne, rzecz jasna pasujące do aranżacji całości. W minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się wykończone w kolorze białym, od kilku sezonów uważanym za modny i topowy.

kontakt

MORIC DRZWI
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Polska
 
tel.: +48 32 451 36 67

e-mail: biuro@moric-drzwi.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

więcej